Başkan Dursun, Çözüm Merkezi’ne gelen aramaları yanıtladı

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, vatandaşların istek ve taleplerini ilettiği Çözüm Merkezi’nde telefonun başına geçti ve gelen çağrıları yanıtladı.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, vatandaşların istek ve taleplerini ilettiği 444 23 32 numaralı Çözüm Merkezi’ndeki telefonun başına geçti ve gelen çağrıları bizzat yanıtladı. Bugün Sultangazi Belediyesini arayan vatandaşlar, Başkan Dursun’la görüşünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Samimi bir sohbet havasında geçen görüşmelerde Başkan Dursun, hem vatandaşların taleplerini dinledi, hem de bu talepler doğrultusunda belediyenin çalışmaları hakkında detaylı bilgiler verdi. Vatandaşlara taleplerinin hızla ilgili birimlere iletilerek en kısa sürede çözüme kavuşturulacağını söyleyen Başkan Dursun, önceden Çağrı Merkezi adıyla hizmet veren birimin artık Çözüm Merkezi olduğunu ve vatandaşların tüm taleplerinin hızla çözülmesi amacıyla güçlendirildiğini vurguladı.

“Haftanın 7 günü, 24 saat ilçede yaşayan vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz”
Çözüm Merkezi hakkında bilgi veren Başkan Dursun, “Sultangazi Belediyesi bünyesindeki Çözüm Merkezi’miz, 444 23 32 numarasıyla haftanın 7 günü, 24 saat ilçede yaşayan vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri hızla ilgili birimlere ileten merkezimiz, telefonun yanı sıra yine 444 23 32 numarasıyla Whatsapp hattı üzerinden de hizmet veriyor. Vatandaşlarımız hem sesli arama yaparak hem de Whatsapp hattı üzerinden taleplerini yazarak bizlere kolaylıkla ulaşabiliyor. Her müdürlüğümüzde Çözüm Merkezi’mizin bir muhatabı var. O muhatap vatandaştan gelen talebi birebir takip ediyor. Çözebilecekse çözülebildiğini, çözülemiyorsa ve farklı gerekçeleri varsa bunları da hızlı bir şekilde vatandaşa aktarıyoruz” dedi.

“Çözüm Merkezi’mize büyük önem veriyoruz”
Vatandaşlardan gelen taleplerin en kısa sürede çözüme kavuşturulmasını; hızlı, etkin bir hizmet sunmayı amaçladıklarını söyleyen Başkan Dursun, bu doğrultuda Çözüm Merkezi’ne çok büyük önem verdiklerini vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti: “Çözüm Merkezi bizim için çok önemli. Komşularımızın taleplerini aldığımız, onları memnun etme adına çok gayret gösterdiğimiz, onların Sultangazi’de mutlu ve huzurlu yaşamaları için büyük titizlikle takip ettiğimiz bir yer. Burada vermiş olduğumuz hizmetin çok kaliteli olması için gayret ediyoruz. Vatandaşlarımızın şikâyetlerini en aza indirmek ve onların memnuniyetlerini mümkün olduğunca çoğaltmak için de bütün ekip arkadaşlarımızla gayret ediyoruz. Biz artık çağrı merkezi değil, ‘Çözüm Merkezi’yiz.”
KAYNAK:İHA